Huddinge kommunfullmäktige 2018 – 2022 | Sverigedemokraterna Huddinge

Huddinge kommunfullmäktige 2018 – 2022

 

Sverigedemokraternas ledamöter i Huddinge kommunfullmäktige 2018 – 2022

 

Mats Arkhem
Oppositionsråd
Gruppledare
mats.arkhem@sd.se

Martin Nigals
Vice gruppledare
martin.nigals@sd.se

Arnold Boström
Ledamot
arnold.bostrom@sd.se

Ann Clewett
Ledamot
ann.clewett@huddinge.se

Sven Pernils
Ledamot
sven.pernils@sd.se

John Clewett
Ledamot
john.clewett@huddinge.se

Gerhard Miksche
Ledamot
gerhard.miksche@huddinge.se

Sverigedemokraternas ersättare i Huddinge kommunfullmäktige.

Annika Boström
Ersättare 1
annika.bostrom@huddinge.se

Runar Finnman
Ersättare 2
runar.finnman@sd.se

Melena Karanovic
Ersättare 3
malena.karanovic@sd.se

Rolf Lindberg
Ersättare 4
rolf.lindberg@sd.se